Alkü’De İşçi̇ler İçi̇n Toplu Sözleşme | Senin Sendikan , Senin Sayfan

Alkü’De İşçi̇ler İçi̇n Toplu Sözleşme

  • Anasayfa
  • Alkü’De İşçi̇ler İçi̇n Toplu Sözleşme
ALKÜ’de işçiler için toplu sözleşme
Yazar : Admin / 11 Ocak 2022, Salı / Kategori : TEZ-KOOP-İŞ / Görüntülenme Sayısı : 7817

ALKÜ’de işçiler için toplu sözleşme

ALANYA, ANTALYA (İHA) – Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörlüğü ile Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası Antalya Şubesi (Tez-Koop-İş) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

ALKÜ Rektörlüğü Senato Salonunda imzalanan toplu iş sözleşmesine, Rektör Prof. Dr. Ekrem Kalan, Tez-Koop-İş Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir ile işçi ve işveren temsilcilerinin komisyon üyeleri katıldı. ALKÜ’de işçi statüsünde çalışan işçilere yönelik sendika temsilciler ile imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı.

Çalışanlar arasındaki ücret adaletini sağlamak ve hakkaniyetli bir sözleşme yapmak için devletin ve çalışanların menfaatlerini göz önünde bulundurduklarını ifade eden Rektör Kalan, “Sendika temsilcileri ile çalışanlarımız için en iyi şartlarda anlaşmış bulunuyoruz. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Tez-Koop-İş Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir de, imzalanan sözleşmenin tüm üyelere hayırlı olmasını dileyerek, iyi bir sözleşme imzaladıklarını belirtti. İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre ALKÜ’lü işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. – ANTALYA

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri


0

Habere yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız