Sgk Personeli̇ Promosyon Güncellemesi̇ Bekli̇yor | Senin Sendikan , Senin Sayfan

Sgk Personeli̇ Promosyon Güncellemesi̇ Bekli̇yor

  • Anasayfa
  • Sgk Personeli̇ Promosyon Güncellemesi̇ Bekli̇yor
SGK Personeli promosyon güncellemesi bekliyor
Yazar : Admin / 26 Eylül 2022, Pazartesi / Kategori : Büro Ailesi Sendikası - BAL SEN / Görüntülenme Sayısı : 7494

SGK Personeli promosyon güncellemesi bekliyor

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu merkez ve taşra teşkilatı personelinin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin, 2007/21 sayılı Banka Promosyonları konulu Başbakanlık Genelgesine istinaden 17.04.2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 36..

SGK Personeli promosyon güncellemesi bekliyor

 

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu merkez ve taşra teşkilatı personelinin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin, 2007/21 sayılı Banka Promosyonları konulu Başbakanlık Genelgesine istinaden 17.04.2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 36 aylık süre için en yüksek promosyon teklifini veren Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından yapılması hususunda mutabakat sağlandı ve 11 Mayıs 2021 tarihinde Kurum personeline 4000 TL ödeme yapıldı.

Ülkemizde ve tüm dünyada devam eden yükselen enflasyon oranları ekonomik koşulları giderek ağırlaştırdığı, alım gücünün her geçen gün düştüğü bu zorlu ekonomik koşullarda 83 milyon vatandaşa hizmet etmekte olan kurum personelleri hem riskli hem de yoğun  olarak çalışmaktadır.

Memur ve memur emeklilerine enflasyon farkı nedeniyle ocak ayında 30,5 Temmuz ayında yüzde 41.69 olarak zam yapıldığından geçen yıla göre toplam yüzde 84,90 maaş artışı olmuş, temmuz itibariyle TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre artışın devam ettiği anlaşılmış, bu nedenle yeni dönemde yapılan banka promosyon anlaşmaları da haliyle yükseldi.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 2021/Nisan ayında 3 yıllığına yapılan promosyon anlaşması çalışanları daha düşük tutardan ödeme aldıkları, son bir yıl içinde maaşların şimdiden yüzde seksen dört arttığı ve sözleşme süresinin bitimine iki yıl kaldığından çalışanların sözleşme süresinin bitmesini bekleyerek ciddi hak kaybına ve eşitsiz bir uygulamaya maruz kaldığı anlaşıldığından 33 Bin SGK Personeli Banka Promosyonu anlaşmasının yenilenmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Etiketler:
,SGK
, Promosyon
,BAL SEN

0

Habere yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız